Cilt Uygulamaları

Dermapen

Ciltteki lekelerin, sivilce izlerinin ve renk farklılıklarının çözümsüz olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde Dermapen cilt uygulaması ile tanışın! Bu uygulama ile en çok can sıkan cilt problemlerine kolayca ve ağrısız bir şekilde veda etmek mümkün. Cildin kendini yenileme özelliğini aktif hale getiren, böylelikle kırışıklıklar dahil birçok kozmetik sorunun çözümünü sağlayan yöntem ile siz de kendinizi yenileyebilirsiniz!

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

Dermapen

Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Ciltte mikro iğneler aracılığıyla en az hasarla kontrollü küçük yaralar açılmasına dayanan uygulama öncesinde, cilt derinlemesine temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Temizlenen cilde AF temizleme solüsyonu ya da uygulanır. Özellikle ciltteki kusurlu kısımlar üzerinde yoğunlaşılır ve buraya sık aralıklarla mikro kanallar açılır. Bu kanallar aracılığıyla cilt altında kontrollü yaralar açılarak daha önce cilde uygulanan ve iyileşmeyi tetikleyen ürünlerin cilt altına daha kolay geçmesi sağlanır.
Cilt, açılan yaraları kapatmak için bölgede kan akışını çoğaltır ve büyüme faktörlerini kullanarak kendini yenilenmeye başlar. Böylelikle cilt üstünde bulunan lekeler ve yara izleri kısa sürede daha az görünür hale gelir.

Dermapen Hangi Amaçlarda Kullanılır?

Cilt lekelerinin ve renk eşitsizliğinin giderilmesi konusunda sıklıkla tercih edilen Dermapen uygulaması farklı cilt problemlerinde de kullanılır. Dermapen’in kullanım amaçları şöyle:

  • Cilde daha parlak ve daha genç bir görünüm sağlamak,
  • İri gözenekleri sıkılaştırmak, gözeneklerin görünürlüğünü azaltmak,
  • Sivilce izleri, suçiçeği gibi cilde hasar veren hastalıklar sonrası cildi normalleştirmek,
  • Göz çevresinde ve kenarlarında oluşan renk farklılıklarını gidermek,
  • Yüzde çeşitli bölgelerde oluşan kırışıklıkları azaltmak.
Dermapen

Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Dermapen cilt uygulamasından sonra ciltte ufak kanamalar ve yanma hissi oluşabilir. Ancak, bu durum ve buna eşlik eden pembeleşme yaklaşık 5 saat içine azalır ve 1-2 gün arasında tamamen kaybolur. Bu süre içinde cilde zarar verebilecek sıcak duş, hamam ya da solaryum gibi uygulamalardan uzak durulması tavsiye edilir. Uygulama sonrası özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise cildi güneşten korumaktır. İyileşme süreci yaşayan cildi güneşin zararlı etkilerinden olabildiğince korumak ve uygulamayı yapan uzmanın tavsiye ettiği önlemleri almak işlemin başarısını artırır.

Dermapen

Cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskobik delme yaparak cildin doğal iyileşme mekanizmasının tetiklendiği bir mikro iğneleme cihazıdır. Bu cihaz ile birlikte cildin en üst tabakasına herhangi bir hasar vermeden alt tabakalara ulaşılarak cildin taze ve sağlıklı görünüme kavuşması sağlanır. ABD’de 2012 yılında en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Dermapen, antik dönemlerde Çin prenseslerinin kullandığı güzellik sırlarını modern tıp ile birleştirerek başta yüz olmak üzere el ve boyun bölgesinde birçok cilt probleminin çözülmesinde kullanılır.

9 Hasta Yorumu
  1. Alev Çelik

    3 seans satın aldım memnunum cildim soyuldu ve bariz sivilcelerim ve gözeneklerim de sıkılaşma azalma oldu bu süreçte de kremleri düzgün kullandım. Songül hanıma teşekkürler

Sizin Yorumunuz