Estetik Cerrahi

Liposuction

Liposuction operasyonun en basit açıklaması yağların emilmesi işlemi olarak tanımlanır. Vücudun bazı bölgelerinde yerleşen dirençli yağ hücrelerine yönelik yapılan bu işlem, yağ hücrelerinde biriken yağın emilmesini sağlar. Yağ aldırma, bölgesel şekillendirme amacı ile uygulanmaktadır ve vücut hatlarının istenilen görünüme kavuşmasını sağlar. Liposuction kilo verme operasyonu değildir vücut şekillendirme operasyonudur.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

Liposuction

Hangi bölgelere uygulanır?

Hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilen Liposuction, vücudun bazı bölgelerinde yerleşen dirençli yağlara uygulanır. Bu operasyona karar vermeden önce, doktor, yağ birikimi olan bölgeler üzerinde gereken incelemeleri yapmaktadır. Bu operasyon öncesinde bir spor hocası ile bölgesel yağlara yönelik çalışmalar da denenebilir.

Bu yöntemin uygulanabileceği bölgeler, kalçalar, karın ve bel çevresi, boyun, üst kol, uylukların içi, dışı ve yanı ve meme bölgesidir. Bacakta diz altında kalan kısımlar ve popo bölgesi ise yağ aldırma operasyonlarında en az tercih edilen bölgelerdir. Bu bölgelerde yağ aldırma operasyonu uygulanıp uygulanmamasına doktor ve hasta birlikte karar verir.

Liposuction

Nedir?

Yağ aldırma operasyonunun daha gelişmiş bir yöntemi, vaser liposuction yöntemidir. Bu yöntemde, uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun içerisine bir miktar sıvı verilir. Bu şekilde yağ dokularının şişmesi sağlanır ve özel bir kanül sayesinde bu bölgeye ses enerjisi verilmektedir. Uygulanan ses enerjisi ile şişen yağ hücrelerinde patlama meydana gelir. Böylece katı halde olan yağlar, sıvı hale geçer. Bu noktada vaser liposuction teknolojisi, standart liposuction yönteminden üstün performans gösterir.

Derinin altında birikmiş olan yağlara yapılan bu işlemden sonra yağların tamamen erimesi sağlanır. Daha sonra bölgeye aspirasyon yapıcı özel kanüller ile girilerek yağ vücudun dışına çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci ise oldukça hızlı gerçekleşir. Bu sırada yüzeye uygulana vaser teknolojisi ise dokuda sıkılaşmaya yardımcı olur. Genişlemiş deri dokusu sıkılaşarak bölgeye oturması sağlanır ve bollaşmış deri sıkılaşarak vücut hatlarını alır ve hastada oluşan yağ birikiminin önüne geçilir.

Liposuction vaser, FDA tarafından onaylanmış uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu onay sonrasında ise diğer yağ aldırma operasyonlarının önüne geçmiştir. Bu operasyon hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar için web sitemizi inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçerek danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sıkca Sorulan Sorular

Liposuction iz bırakır mı?

Liposuction başarılı sonuçları olan bir estetik uygulamadır. Dolayısıyla her geçen gün geliştirilmesi için çalışmalar yapılan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında kullanılan kanüller bile eskiye oranla daha ince üretilip kullanılır. 3-5 mm aralığında çapı olan kanüller ciltte açılan 0,5-1 mm çapındaki kesi yerlerinden yağ dokusuna sokulur. Bu nedenle ciltte büyük kesiler yapılmaz. İyileşme sonrasında kalan izleri gözle bile fark edemezsiniz.

Liposuction zayıflama için uygulanır mı?

Liposuction uygulaması kesinlikle bir zayıflama metodu değildir. Bu yöntem diyet ve egzersiz yapmasına rağmen vücutta belli alanlarda biriken yağ dokusunu eritemeyen kişilere uygulanır. Bu yöntemin uygulanma amacı vücuttaki bu fazlalık yağların alınmasıyla vücudu şekillendirmek ve forma sokmaktır. Bu nedenle amacı zayıflamak olan hastalara bu yöntemin uygulanması yanlıştır. Hastaların hüsrana uğramasına neden olur. Zaten bu operasyon gerçekçi beklentilere sahip olan hastalara uygulanabilir.

Liposuction yöntemi kalıcı olarak yağ dokusunu ortadan kaldırır mı?

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Temporibus laudantium, eius nostrum obcaecati, fugit impedit sit sapiente id aperiam provident quia sequi odit exercitationem necessitatibus aliquid deleniti veritatis distinctio consequatur!aBu yöntem klasik ve lazerle yapılabilen bir uygulamadır. Klasik yöntemde ince kanüllerle fazlalık yağlar alınırken, diğer uygulamada lazer kullanılır. Uygulamada bölgedeki kanamayı azaltıcı, travmayı önleyici özel bir sıvı enjekte edilir. Hem uygulama esnasında bölgedeki fazla yağ dokusu alınır, hem de bölgenin sonradan yağ depolama potansiyeli azaltılır. Bunun nedeni yağ hücrelerinin depolandıkları hücrelerle birlikte alınmasıdır. Bu uygulamanın kalıcı olduğunu gösterir. Ancak hastaların kilo almamak için sağlıklı beslenmesi, egzersiz yapması da önemlidir.

Lazerle liposuction herkes için uygun mudur?

Lazerle liposuction cinsiyet farkı olmadan herkes için uygundur. Ancak kişilerin genel sağlığı yerinde olmalı, bu uygulamadan gerçekçi beklentileri olmalıdır. Cildi sıkı ve elastik olmalıdır. Cildi sarkmış ve deforme olmuş kişiler için uygun bir yöntem değildir. Hastaların zayıflamadan ziyade diyet ve egzersiz yaparak eritemedikleri lokal yağ dokusu için liposuction uygulanabilir. Bu yöntem hamileler için uygun olmadığı gibi emzirme sürecinde olan kadınlar içinde uygun bir yöntem değildir. Hastaların detaylı muayenesinde her türlü unsur değerlendirilir.

53 Hasta Yorumu
  1. Sevgi Hanım Merhaba;

   5-7 gün istanbul’da kalmanız yeterlidir. Liposuction yapılacak bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  1. Sevgi Hanım Merhaba;

   Çok küçük kesiklerle (5 milimetre kadar) yaptığımız için iz kalmaz sayfanın aşağısında video tüm detaylı anlattım izlemeni öneririm.

 1. Canan Erkut

  hocam vaser liposuction yaptırdım başka göbek bölgemde deforme olur diye çok korkuyordum şükür şimdi karnımdan memnunum teşekkürler hocam.

  1. Ahmet Bey Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için istediğiniz bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  1. Yiğit Bey Merhaba;

   Boyun ense yanak gibi bögeler liposuction mümkün.Yağ aldırmak istediğiniz fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 2. Rondek hadidi

  Hallo hello my name is Rondek Hadidi and I’m 32 years old and live in Germany, and currently weigh 97kg and I’m 165 tall and I’m very interested in a liposuction at leg legs thighs and poor belly knee under chin and would like to know a price if that is possible ,

 3. sinan güngör

  kızım 4 yaşında sol yanakta fazla yağ mevcut smetrik olarak çok fark ediliyor yanak yağının alınması için fiyat alabilirmiyim 4 yaşında olduğundan dolayı öneriyomusunuz yoksa gelisim sürecini mi beklemeliyiz.

  1. Hayri Bey Merhaba;

   Vaser daha gelişmiş bir teknoloji ve iz bırakmaz etkisi hemen görülür aynı zamanda dediğiniz gibi six pack yapılabilir.

   Liposuction ve vaser liposuction farkı ise;

   Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor.

   Klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik Vaser Liposuction’da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmekte de mümkündür.

   Sağlıcakla Kalın.
   Flora Klinik

 4. Cansu

  Basta Alev hanım olmak üzere herkeze çok teşekkür ederim.İlk günden itibaren tüm isteklerimizi karşiladiginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.Çok memnun kaldım

 5. Yesim

  Merhaba Ben 1 haftaligina istanbula tatile gelmek istiyorum ve göbek alt bölgemde sarkmalar var fakat ne kadar bir süre gerekmektedir bu islem icin okuduklarima göre Lazer olan operasyonu tercih edecegim beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum E-Mail adresime fiyat bilgilerinide yollarsaniz cok iyi olur

  1. Merhaba Yeşim Hanım;

   karın bölgenize vaser liposuction ile yağlarınız alabiliriz bize fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 numaraya gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz

 6. Lena

  Merhaba ben hollandadan yaziyorum. Bacagimin ic kismi, gobek ve cene alti icin yag aldirmayi dusunuyorum henuz tam karar veremiyorum sizden bilgi alabilirmiyim. Ve ayrica yagi baska istedigin yere yerlestirme imkani varmi? Tskrlr.

 7. Halil yücel

  Merhaba ben Halil
  Benim karın ve göğüs bölgesinde fazla yağ var
  Onları aldırmak istiyorum
  Ne tavsiye edersiniz
  Süre olarak kaç gün ayırmam lazım
  Ve nekadar tutar

 8. ugur

  slm boyum 1.80 kilom 110 vucudum bacaklarim zayif ama gobekde fazkalik var bir seansda kac kg ye dusebilirim tesekurederim

 9. Hatice

  Merhaba, tüm vücüdüma
  ( gereken yerlere :)) Liposaction yapmak istiyorum ayni zamanda burun estegi. Ikisi bir arada mümkünmü ve fiyat ögrenebilirmiyim?

 10. Evrengūl Babus

  Iyi gūnler.Ben lipödem hastasıyım. Bunun ile ilgili liposaction yapıyormusunuz. Her iki bacak maliyeti nedir? Selamlar

 11. Saliha

  Iyi günler ben bütün vicud yag aldirma ve kol germe ameliyati düsünüyorum , hepsi ayni zamanda olmasi mümkünmü ve 3 aylik bebegim war sonrasinda onu tasiyabilirmiyim yada sorun yasarmiyim?

 12. ozan

  meraba hocam
  yas 21
  boyum 1.88
  kg: 80
  15 yasimda 115 kiloydum
  16-17 yasima kadar tüm fazla kilolari verdim ve antremana basladim kalan yaglar gitsin diye ama gitmior hocam aldirmakmi lazim ?

 13. Ayse

  Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi.
  Kolay gelsin

 14. Azize

  Merhaba Hocam ben liposuction karın bölgemde birde Kollarıma liposuction yaptırmak istiyorum ama bu işlem den sonra ilerde Hamile kalmak istesem bir sorun yaşarmiyim

 15. Erdogan Bektas

  Merhaba gögüs ve karin bölgesinden 10 kilo liposuction la aldirmak istiyorum sarkma yok fiyat alabilirmiyim tel almanyada ikamet ediyorum.

 16. Semra

  merhaba.
  benim Baldirlarim baya kalın liposuktion ameliyatı yapilabilinirmi bu bölgeye? Eger öyle olabilirse büyük bir fark görünürmü baldırda? Fiyat bilgi alabilirmiyim. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir?

 17. Нери

  Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi, bana bir fiyat verebilirmisiniz

Sizin Yorumunuz