Estetik Cerrahi

Ultraformer III

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde zamana karşı koymak, ani kilo kayıplarında meydana gelen deri deformasyonlarını ortadan kaldırmak ve daha sıkı bir cilde sahip olmak günümüzde çok daha kolay. Ameliyatsız, iğnesiz ve herhangi bir ağrı hissetmeden tek seansta güzelliğinizi geri kazanabilirsiniz.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

Ultraformer III

Nedir?

Ultraformer III, cilde herhangi bir zarar vermeden, cildinizde sıkılaştırma, toparlama ve yeniden şekillendirme sağlayan hızlı ve etkin son teknoloji non-invaziv bir ultrason cihazıdır.

Derinin en üst tabakası epidermis tabakasıdır ve kendini yenileme özelliğine sahiptir. Bu tabakada zamanla canlılığını kaybeden hücreler dökülür ve dermisin etkileşimi ile meydana getirilen yeni hücreler epidermisin rejenerasyonunu sağlar. Günümüzde sıkça yapılan peeling ve çeşitli lazer uygulamaları dermisi uyararak epidermisin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Dermisin altında ise SMAS kas ve güçlü bağ dokusundan oluşur, visköz ve elastik yapıya sahiptir. SMAS mimik kasları ve derinin hareketinden sorumludur. Estetik cerrahi uygulamalarında dermisin yenilenmesi kadar SMASın da onarımı da önemlidir. Peeling ve lazer gibi uygulamalar derinin sadece dermis alanını etkiler ve dermisin altında bulunan SMAS’a ulaşamaz. Ultraformer III ile SMAS’a ulaşılabilir cilt yenilenmesi ve şekillendirilmesinde başarılı sonuçlar elde edilir.

Ultaformer III

Nasıl Etki Eder?

Ultraformer III, hedeflenen bölgeye odaklanarak çevre bölgelere temas etmeden yoğun ultrason dalgalarını (HIFU =High Intensity Focused Ultrasound) termal koagülasyon (65 ~ 75 °C) sağlayarak derinin farklı katmanlarına iletir. Ultraformer III, farklı derinliği hedefleyebilen MMFU (=Micro & Macro Focused Ultrasound) kartuşlarına sahiptir. Bu kartuşlar göz/dudak çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesine, kol, bacak içi, popo bölgesi, karın bölgesi ve bel bölgesinde, vücudun istenilen bölgelerinin yeniden şekillendirilmesine olanak sağlar.

Ultrason dalgaları, ciltte yeni kollajen oluşumunu da tetikler. Yeni kollajen oluşumu sayesinde cilt sıkılaşır ve kırışıklıklar kaybolur. Ayrıca Ultraformer III, hedeflediği bölgedeki yağ hücrelerini de ortadan kaldırır. Vücut kaybettiği yağ hücrelerinin yerini doldurmak için bir araya gelir. Böylelikle selülit kaybolur, daha sıkı ve şekilli bir cilt meydana gelir.

Neden Ultraformer III Tercih Etmelisiniz?

 • Ameliyat, iğne, gerektirmez, uygulama sonrasında iz veya leke oluşmaz.
 • Uygulama esnasında ve sonrasında ağrı veya acı hissedilmez.
 • Anestezi gerektirmez.
 • Uygulama öncesi hazırlığa ve uygulama sonrası tedaviye gerek yoktur.
 • Gündelik yaşama hemen dönülebilir.
 • Yan etkisi görülmemektedir.
 • MMFU kartuşları ile tüm bölgelere uygulanabilir.
 • Cilt kusurlarının giderilmesinin yanı sıra ciltte yenilenme de sağlar.
 • Etkisi hemen gözlenebilir ve etkinliği uzun sürelidir.
 • Uygulama süresi kısadır (15-30 dakika).
 • Uygulama için belirli bir yaş var mıdır?Yüz, boyun ve tüm vücutta 30-80 yaş arası kişilere güvenle uygulanabilir.
Ultraformer III

Kimler uygulama yaptıramaz?

Uygulamanın gerçekleştirileceği bölgede aktif bir enfeksiyonu bulunan, yara iyileşme veya kanama problemi olan, hamile, kalp pili olan, metal şantı bulunan kişilerde ulrafornmer3 yapılamamaktadır.

Ultraformer III

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Ultraformer III, yüz, boyun ve tüm ciltte güvenle kullanılabilmektedir. Kaş kaldırma, bacak içi germe, popo bölgesini gerginleştirme, bel bölgesini sıkılaştırma gibi pek çok tedavi Ultraformer III ile uygulabilir.

Ultraformer III

Uygulamanın sonuçlarını ne zaman gözlemleyebilirsiniz?

Uygulamadan yaklaşık yarım saat sonra ciltte gözle görülür sıkılaşma ve gençleşme gözlemlenir. Uygulamanın etkisi cilt tipine göre değişmekle beraber 1 ila 2 yıl arası sürmektedir.

Ultraformer III

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmelisiniz?

Uygulama ağrısız bir işlemdir. Uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Fakat uygulamadan sonra özellikle 1-2 gün efor gerektiren spor veya işlerden uzak durmanız, 1 hafta masaj yaptırmamanız, sıcak su ile duş almamanız tavsiye edilir.

Sizin Yorumunuz