Estetik Cerrahi

Vaser Liposuction

Düzenli şekilde yapılan spora ve uzun diyetlere rağmen kurtulmanın mümkün olmadığı bölgesel yağlara çözüm olarak sunulan vaser ‌‌liposuction, şimdi çok daha yenilikçi bir yöntemle uygulanıyor. Dirençli yağlardan çok kısa süre içinde kurtulmak ve gündelik hayatınıza daha hızlı dönebilmek için tercih edebileceğiniz ‌vaser liposuction yağ alma, estetik operasyonlar arasında en çok uygulanılanlar arasında yer alıyor. Üstelik bu uygulama ile bölgeden çıkarılan yağlar başka bölgelerde dolgunlaştırma için de kullanılabiliyor.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

Vaser ‌Liposuction

Yağ Alma Nedir?

Meme büyütme yöntemleri en temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ve en yaygın olarak tercih edileni göğüslerin silikon protezler yardımıyla büyütülmesidir. Meme büyütmenin bir diğer yöntemi ise kişinin kendi vücut yapısından alınan yağ dokularının göğüs bölgesine eklenmesidir.

Ancak günümüzde, göğüs yapısına en uygun silikon tercih edildiğinde son derece doğal sonuçlar veren silikon yöntemi; yaygın, kolay ve hızlı bir çözümdür.

Vaser ‌Liposuction

Yağ Alma Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar küçük ve iyileşmesi kolay bir işlem olsa da ‌vaser ‌liposution yağ alma öncesinde de dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunur. İşlem öncesinde sigaradan uzak durmanız hem uygulamayı hem de uygulama sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırır. Bazı vitaminlerin alınması da yine doktorlar tarafından tavsiye edilmez. Süreç boyunca doktor tavsiyesi olmayan ve cerrah bilgisi dışında kalan herhangi bir ilaç ve bitkisel destek ürünü kullanılmamalıdır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da işlem öncesi bırakılması gerekir. Aynı şekilde kan sulandırıcı etkisi olabilecek bitkisel çaylardan da uzak durulmalıdır. Yağ alma işlemi öncesi doktorunuzun uyarılarına ve tavsiyelerine güvenmeniz ve isteklerini eksiksiz olarak yerine getirmeniz hem operasyonu hem de operasyon sonrası başarı oranını olumlu etkileyecektir.

Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi öncelikle işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarı belirlenilir. İşlem tek bir bölgeye yapılabileceği gibi birkaç bölgeye aynı anda yapılabilir. Buna göre doktorunuz lokal ya da genel anestezi kullanabilir. Ortalama 1-2 saat süren operasyonda uyuşturan bölge ya da bölgelere ‌vaser teknolojisiyle ultrasonografik ses dalgaları verilir. Ses dalgaları başka hiçbir dokuya zarar vermeksizin sadece yağları katmanlarını etkiler ve onların sıvı forma geçmesini sağlar. Sıvılaşmış yağ ciltte açılan ufak deliklerden ‌kanüller aracılığı ile bölgeden çıkarılır. Yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra delikler kapatılarak operasyon sonlandırılır. Açılan delikler oldukça küçük olduğu için herhangi bir dikiş atılmaz. Operasyon sonrası hastaya işlem yapılan bölgeye uygun, özel bir korse giydirilir. Yaklaşık 3 saat sonra hasta yürüyebilir.

Vaser ‌Liposuction

Yağ Alma Kimler İçin Uygundur?

Vaser ‌liposuction yaptığı spor ve diyetlere rağmen istediği sonuç alamayan, belli bir bölgede toplanmış yağlarından şikayetçi olan herkesin faydalanabileceği bir uygulamadır. Ancak işlemin yapılabilmesi için hastaların deri gerginliği önemlidir. İşlem sonrasında bölgenin sıkılaşması ve olması gereken forma dönebilmesi için derinin esnekliğini kaybetmemiş olması gerekir. Bu nedenle yaşı ilerlemiş hastalarda işlem genellikle istenilen sonuçları vermeyebilir. Bunun yanı sıra aşırı kilolu bireylerin bu işlemi düşünmeden önce sağlıklı beslenme ve egzersiz ile yağ miktarlarını düşürmeleri gerekir. Çünkü uygulamada deri deformasyonu yaşanmaması için tek seferde yüksek yağ miktarları alınmaz. Bu operasyon kişilerde zayıflamayı sağlasa da zayıflama amaçlı değil vücudu kişiyi rahatsız eden yağlardan kurtararak forma sokma işlemidir.

Kalp, damar, şeker gibi hastalıkları olan kişiler için operasyon öncesi risk analizi yapılması gerekirken ‌vaser ‌liposuction hamilere ve yeni doğum yapmışlara uygulanmaz. Ayrıca karın ve kalça bölgesinde oluşan sarkmalar ile selülit gibi estetik problemler için de ‌vaser ‌liposuction uygun değildir.

Vaser ‌Lipocustion

Yağ Alma Sonrası Ağrı Hissedilir mi?

Meme Büyütme operasyonlarında kullanılan silikonlar en genel anlamda iki gruba ayrılabilir. Bunlardan ilki dağılma silikonlardır. Dağılma silikonlar alt kısmı daha bombeli ve üstü daha basık, doğal meme görüntüsüne son derece yakın silikonlardır. Dağılma silikonlar, şekilsel benzerliklerinden kaynaklı olarak damla silikon olarak da anılırlar. Göğüs yapısı küçük ve deri dokusu nispeten daha ince olan kişilerde dağılma silikon kullanımı doğala en yakın sonucu verdiği için dağılma silikonlara anatomik silikon da denmektedir.

İkinci grubu oluşturan yuvarlak silikonların ise alt ve üst kısmı simetriktir. Göğüslere daha yuvarlak ve tam bombeli bir görünüm veren bu silikonlar, kendi göğsü çok küçük olmayan ve deri dokusu daha sık hastalarda tercih edilir.

Meme büyütme operasyonlarında en iyi sonucu almak, uzman becerisi ve deneyimi kadar seçilecek silikona da bağlıdır. Dolayısıyla silikon seçiminde başat aktör fiziki yapınız olmalı ve silikon vücudunuza en doğal şekilde uyum sağlamalıdır.

Başka Estetik Operasyonlarla Beraber Uygulanabilir mi?

Alınan yağların vücudun başka yerlerindeki dolgunlaştırma ve düzeltme operasyonlarında kullanabilmesi ‌vaser tekniğinin avantajlarındandır. Bu işlemle alınan yağların yapısı bozulmadığı için enjekte edilen bölgeye kolayca uyum sağlar ve uzun süre formunu korur. Bu yağlar meme büyütme, dolgunlaştırma, dikleştirme amacıyla kullanılabilir. Aynı şekilde popo şekillendirme, bacak düzeltme ve benzeri yağ transferi gerektiren tüm uygulamalar ‌vaser ‌liposuction ile beraber uygulabilir. Ancak sağlık durumunuz ve yaptırmayı planladığınız uygulamaların yoğunluğu doktorunuzun farklı kararlar vermesine neden olabilir.

Vaser Liposuction

Yağ Alma Sonrası Kesin Sonuç Ne Zaman Görülür?

Çoğu hastada operasyon sonrası sonuçlar hemen fark edilir. Derinin kendini toplaması ve vücutta oluşan ödemin inmesi ilk hafta içinde gerçekleşebileceği gibi kişinin yaşına ve yaşam tarzına göre bu süre 5-6 haftaya kadar sürebilir. İlk iki hafta düzenli korse kullanımı, bol su tüketimi, sağlıklı beslenme uygulamanın başarısını artırır. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri alındığı için bölgede tekrar yağlanma ihtimali düşük olsa da yine de düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile beraber söz konusu bölgede tekrar bir yağlanma ihtimalinin önüne geçilir.

Vaser Liposuction

Yağ Alma ile Jinekomasti Tedavisi Mümkün mü?

Vaser liposuction yağ almanın sıklıkla uygulandığı alanlardan biri jinekomastidir. Erkek memesinde glandüler yapının bulunması durumunda ortaya çıkan bu estetik problem için kısa sürede iyileşme sağladığı ve memenin dokusuna zarar vermediği için vaser liposuction tercih edilir. İşlem sırasında meme bölgesine ses dalgaları verilerek fazla yağlar sıvılaştırılır. Sıvı forma geçen yağlar kanüller aracılığıyla bölgeden çıkarıldıktan sonra hastaya göğüs bölgesini istenilen forma sokmaya yardımcı ve yaşanabilecek sarsıntılara karşı koruyucu göğüs korsesi giydirilir. Operasyondan çok kısa süre sonra bölge istenilen forma kavuşur ve kişi onu huzursuz eden görünümden kurtulur.

Flora ‌Klinik hayalinizdeki görünüme kavuşmanız için deneyimli ve uzman kadrosu ile yanınızda. Vaser liposuction yağ alma konusu hakkında bilmek istediğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin Yorumunuz